На просторах інтернету не важко знайти інструкцію, як це зробити фарбування дисків автомобілю вдома. Для цього потрібно нанести і обпалити порошкову фарбу в гаражних умовах, але все ж ці інструкції вважаються професіоналами нерозумними.

Мало мати компресор і розпилювач, потрібні певні умови для нанесення порошку, який повинен лягати ідеально рівно. Спеціалісти з http://zahidcolor.com.ua/ вважають, що в домашніх умовах цього домогтися неможливо. Потрібна сильна вентиляційна кабіна, так як порошок забивається моментально в дихальні шляхи людини, в ніздрях фарба навіть плавиться і утворюється плівка, яка роз'їдає слизову оболонку ніздрі. Працюючи на порошковій фарбі, навіть через три маски не уникнути легкого забруднення ніздрів порошковою фарбою, а далі це все йде в легені, де температура тіла сприяє подальшому плавленню порошку. Ні він не стає твердим покриттям, але злегка плавиться, з-за чого прилипає до слизових оболонок всередині.

Друге, що неможливо зробити в домашніх умовах - піч для випалу, суть якої полягає в рівномірному прогріві жарочного шафи, ідеальної герметизації, двері щільно притискається і відкрити її раніше терміну не можна, попадання повітря виключено. Наноситься автомобільна емаль в добре провітрюваному місці, при цьому не варто забувати про засоби індивідуального захисту, таких як респіратор, окуляри, рукавички. Розпорошувати фарбу необхідно з відстані близько 30 см, періодично струшуючи балончик. Температура навколишнього повітря при фарбуванні дисків коліс не повинна бути менше +10°C. Дотримуйтесь час висихання емалі. Для різних марок фарби воно може відрізнятися, але в основному диски повинні просихати не менше 3-4 годин.

Третій момент - на порошкову фарбу швидко осідає пил, найменше сміття, воно просто липне, в печі це все псує зовнішній вигляд виробу, воно виходить брудним. Випадкове торкання напилення і обсипається фарба, але не вся, а шматками, повторне напилення на таку деталь неможливо до тих пір, поки її повністю не очистять.

Четвертий момент - обсмажування деталі відбувається в підвішеному стані, отже, піч потрібна не маленька, висока, плюс деталь всередині печі повинна бути на певній відстані від стін шафи від підлоги і днища - це ще плюс до висоті жарочного шафи. Будинки підходящих варіантів печей немає.

 Відповідаючи на питання, чи можна самостійно виконати фарбування колісних дисків порошковою емаллю, то остаточно можна сказати - ні. Можна тільки спробувати, але довести до розуму, зробити все як годиться - не можна.